02/04/2022

Žalman & spol. - Východočeské oblastní kolo Porty

KONCERT
AKCE
MĚSTO

sobota 02. dubna,
10:00 - 22:00

sál radnice

Východočeské oblastní kolo Porty se stěhuje do Sezemic

Legendární soutěžní open air festival Porta, zaměřený na tuzemskou folkovou, country a trampskou hudbu, vstupuje do padesátého šestého roku existence. Po dvouleté koronavirové pauze se vrací i Východočeské kolo, avšak z Pardubic se stěhuje do přilehlého města Sezemice, kde se soutěži dostalo vlídného přijetí a potřebné podpory místní radnice.

Oblastní kolo se uskuteční v sobotu 2. dubna 2022, od jedenácti hodin v sále Sezemického domu. V průběhu jara se v různých regionech po celé republice koná celkem čtrnáct portovních klání amatérských souborů a začínajících písničkářů, z nichž nejlepší postoupí do národního finále v Řevnicích. Kapely hrají čtyři soutěžní písně, písničkáři tři. Divácky atraktivní specialitou Vč kola je, že přímo po doznění poslední písně se soutěžícím po vzoru populárních televizních hudebních soutěží dostane zpětné vazby od pětičlenné poroty. Letos v ní zasednou: Petr Rímský (písničkář a kytarový pedagog), Jaroslav Moravec (Duo ťuk, písničkář a básník), Petr Novotný (basista Žalmanova spolu, hudební režisér a studiový aranžér), Václav Trunec (kapelník sk. Trdlo, zastupitel města Sezemice), Víťa Troníček (kapelník sk. Marien, písničkář, dramaturg a rozhlasový publicista)

Východočeské kolo je výjimečné tím, že vítězové krom postupu do finále Porty, mohou získat také pozvání na různé koncerty a především na některé přední české žánrové festivaly. Večerní program po vyhlášení výsledků přejde plynule do koncertní části. Hlavními protagonisty budou vítězná kapela soutěže, porotce Petr Rímský se svou kapelou MISITU a legenda české folkové scény Žalman & Spol.